Menu Close

Mary Kubica: A jó kislány

jokislanyHahh úgy tűnhet kedves olvasóimnak, hogy mostanában, ha nem gyerekkönyveket, ifjúsági regényeket olvasok, akkor a női pszicho-thriller vonulat érdekel. S be kell vallanom, hogy igen. Főleg azért, mert tudom, hogy széles választék van belőle és biztos akad, ami még a nagy neveket is felülmúlja, vagy éppen most jön majd ami igazán nagyot üt. Illetve készülök a legújabb Baráth Katalinra 🙂

Szóval ugye tavaly ősszel írtam arról, hogy Mary Kubica első regénye megjelenik majd magyarul is és figyeltem a könyvtárban, hogy mikor juthatok hozzá, úgyhogy most, hogy már nem sikerkönyv, és nem kellett sietnem vele, lecsaptam rá. Persze ezen is ott van a Holtodiglanra emlékeztet, de hát ez alól nem lehet kibújni, ha írónő női főszereplőkkel pszicho-thrillert ír. Márpedig ez a három dolog jellemző Kubica regényére is.

Eltűnik egy jól szituált házaspár (bíró apa, társasági dáma anya, jó nevű ügyvédpalánta nővér) kisebbik lánya, aki évek óta távolt tartja magát a családtól és nehéz sorsú gyerekeket tanít egy művészeti középiskolában. Egyik este épp aktuális fiúját várja egy kocsmában, aki lemondja a randit, s helyette egy karizmatikus fiatalemberrel tér haza Mia. Csakhogy Colin Thatchernek más tervei vannak a lánnyal, feladatot kapott vele kapcsolatban, ám valahogy nem azt teszi, amit várnak tőle…

A regény felépítése nagyon jó, izgalmas, ugyanis miután megtudjuk, hogy Mia eltűnik, hamarosan ketté oszlik a történetszál. Van egy előtte és egy utána rész: előtte, amikor Eve az anya várja, hogy a lánya bármely pillanatban hazatérhet, Gabe Hoffman nyomozó utána jár minden kis nyomnak és Colin Thatcher maga mellett tartja Miát. Utána pedig egy teljesen zavaros helyzet áll elő, Eve és Gabe igyekeznek felgöngyölíteni, hogy mi is történhetett Mia eltűnésének hónapjaiban, aki amnéziásan tér vissza és ragaszkodik hozzá, hogy a neve Chloe…

Igazából ebből is látszik, hogy egyáltalán nem Holtodiglan a dolog, csak éppen pszicho-thriller, szép lassan a két időpont között ugrálva derülnek ki a szereplők motívációi, ismerjük meg a jellemüket és mind az olvasó, mind ők is ráébrednek egy csomó dologra az élettükkel kapcsolatban. Az egyetlen dolog talán, hogy Mia nincs eléggé kidolgozva, róla mindig csak mások szemszögéből kapunk információkat, nem tudjuk, hogy igazán mi játszódik le benne. Ugyanakkor az anyja, Eve igazán jól van megírva, nagyon át lehet érezni a fájdalmat amit átél, onnantól kezdve, hogy kiderül, eltűnt a lánya és még akkor is rengeteg nehézség vár rá, amikor előkerül. Határozottan a szívem szakadt meg érte. Hozzájuk képest a férfi karakterek eléggé elhanyagolhatóak, nagyvonalúan vannak megírva. Számomra a regény éppen ezért inkább Eve, az anya sztorija volt, és nem Miáé.

Ebben a kiegyenlítetlenségben érezhető igazán, hogy ez volt Kubica első regénye. Mert amúgy meg nagyon jó a téma, a megoldás az idővonalak alkalmazása ad még egy kis pikantériát a szokásos elrabolt lány történethez, úgyhogy kíváncsian várom, mi más jelenik még meg tőle magyarul is. Angolul most jön a harmadik könyve május végén (Don’t You Cry).

 

Eredeti cím: The Good Girl
Fordító: Gärtner Zita
Terjedelem: 352 p.
Kiadó: Harlequin Magyarország
Megjelenés: 2015 (2014)
ISBN: 9789634071310
Honnan: Könyvtárból

rating-7

3.5 Stars

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *