Menu Close

Ashley Poston: Hét év távolság

Szinte pontosan egy éve olvastam Ashley Poston-tól a Halott romantika című regényt, amely hagyott annyira kellemes emlékeket bennem, hogy kíváncsi legyek a második kötetére is. Ráadásul megvett azonnal két hívószavával is: idősíkok és könyvkiadás. S azt kell mondanom, hogy ismét csak kellemes órákat szerzett az író története, alig akartam letenni néha a kötetet, mert vártam, hogy fognak megoldódni a fordulatok. S míg a Halott romantika esetében úgy éreztem kicsit sok cselekményszállal igyekezett Ashley Poston zsonglőrködni, itt már sokat javult: nagyon korrekt, kompakt regényt kaptam.

Akárcsak az előző regény, itt is a gyász központi szerepet játszik hősnőnk életében: Clementine, aki egy kicsi de jelentős könyvkiadónál dolgozik marketingesként az elmúlt fél évben inkább csak árnyéka volt önmagának, mert elveszítette szeretett nagynénjét. A lány természetesen a munkájába veti magát és szinte csak aludni jár haza a lakásba, amit Analea nénitől örökölt. Barátai akikkel együtt is dolgozik igyekeznek kirángatni a gödörből, de igazán nehéz dolguk van, Clementine-t ugyanis hihetetlenül erős szálakkal kötődött a nénikéjéhez, akivel rengeteget utazott és mindenféle kalandokba keveredtek s aki a legjobb barátja és legnagyobb támogatója is volt. Bár már majdnem teljesen eltüntetett minden emléket az örökölt lakásból, hogy ne érezze annyira Analea hiányát, egy este arra nyitja ki az ajtót, hogy az összes eltüntetett bútor, díszítés és apróság ugyanolyan mint amilyen még a nagynéni életében volt. Egy kivétellel: a konyhában egy lelkes fiatal srác éppen főz. S Clementine ráébred, hogy megtapasztalja amiről eddig csak Analea elbeszéléseiből hallott: a lakás néha ugrál az időben és hét éves csúszásokkal operálva lakóit összehozza téren és időn keresztül. A fiú, Iwan egy nyárra kapott kulcsot az apartmanhoz, amíg megtalálja az első munkáját és helyét New Yorkban, s ez épp akkor történik, amikor hét évvel korábban Clementine és a nénikéje épp az egész nyarat Európában töltötték. A találkozó mindkettejük életében sorsfordítónak bizonyul, csakhogy hét év eltérésben vannak egymáshoz képest: vajon áthidalható-e az aszinkronitás?

Nagyon izgalmas alapkoncepció és a történet is komplex, a főszereplők pedig elragadók. Egyáltalán nem csoda, hogy Clementine megolvad a kiváló, lelkes kezdő szakács hatására aki elképesztő szenvedéllyel beszél ételekről és étkezésekről, aki mellett fel tud olvadni, el tudja engedni magát és hagyni, hogy érezzen. Nem csak a szerelmet, hanem a gyászt is. Clementine újra tudja értékelni kapcsolatát a nagynénjével is, akivel a közös kalandok, amikre visszaemlékezik és amelyeket most újabb szemszögből tud látni érthetőbbé teszik számára azt a csodálatos embert, aki Analea volt. Hiszen mindig is feltétlen szeretetet és támogatást kapott a nénikéjétől, amit ő is viszonzott persze. Ugyanakkor fel kellett ismernie, hogy bármennyire is bátor, vakmerő és kalandvágyó volt az asszony, azért megvoltak neki is a gondjai és megtapasztalta milyen a súlyos veszteség, s volt az ő életében is egy csomó hullámvasút. A gyász elfogadása és megélése nagyon fontos lépcsője annak, hogy Clementine is tovább tudjon lépni az életében.

A másik meg persze a szerelem, ami szintén nagyon fontos itt, főleg mert az érzés nagyon is új Clem számára, s bár átadja neki magát, kérdés, hogy ha a jelenben találkozik Iwan-nel vajon akkor is úgy éreznek-e egymás iránt mint abban a mágikus apartmanban a hét évvel korábbi időkapszulában. Mert míg a jelenkori Clementine is változik egy csomót igazából Iwan az, aki hét év alatt talán egészen más ember lett: vajon most mennyire tudnak rezonálni a másikra, ha összehozza őket a sors? Tényleg lelki társak, akiket csak az idő választ el? A szerelmi szál rész egyértelműen a Ház a tónál-ra emlékeztetett abban, hogy a horgonyhely mellett az idő kegyetlen akadály tud lenni. S nagyon tetszett ennek a konfliktusnak is a kezelése és megoldása is.

Tényleg elvarázsolt a regény, a fülszöveg alapján azt hittem, majd bonyolult vagy túlkomplikált lesz a hét éves ugrálás, de nem volt az és mindent biztosan kezelt Ashley Poston. A hívószavak mellett tényleg jó volt a könyvkiadás kulisszatitkairól olvasni, s mivel Iwan szakács, jó volt előhívni a The Bear (A mackó) révén megismert konyhai szituációkat és szerepeket ahhoz, hogy jobban bele tudjam magam élni ebbe a környezetbe is. Ashley Poston regényeit továbbra is szívesen fogom olvasni és már biztos is, hogy a következőt is kiadja majd a Magnólia, mert szerepel a jövő évi megjelenési terveik között 😊 Lehet, hogy 2025 decemberében ismét visszatér 😊

Blogturné

A Magnólia Kiadó jelentette meg Ashley Poston: Hét év távolság című regényét, mely egy varázslatos időutazásra visz, megmutatja hogyan találkozhat a múlt és a jelen a szerelem segítségével. Kövesd az állomásokat és a játék megfejtéséért cserébe meg is nyerheted ezt a megható, egyben felemelő történetet a kiadó felajánlásában.

Fülszöveg

Megtörténhet, ​hogy átéled életed legrosszabb napját, és ki kell találnod, hogyan tovább. Clementine West számára a megoldást a munkájába való teljes beletemetkezés jelenti. Egy könyvkiadó sajtósaként gyakorlatiasan éli az életét, nem törődve az imádott nagynénjétől, Analeától tanult butaságokkal – például, hogy az életet jelentéssel kell megtölteni, vagy hogy kergesse a holdat. Clementine inkább két lábbal áll a földön, és óvja a szívét. Az elmúlt hat hónapban sikerült is neki.
Aztán amikor beköltözik néhai nagynénje lakásába, és váratlanul egy idegent talál a konyhában – egy kedves tekintetű, délies akcentussal beszélő férfit, aki rajong a citromos pitéért –, meginog gondosan kitalált menekülési stratégiája. Ugyanis van valami a férfiban, aminek korábban képtelen lett volna ellenállni. És könnyen lehet, hogy most sem lesz képes.
Csakhogy a férfi a múltban él. Egész pontosan hét évvel korábban. Clementine pedig hozzá képest hét évvel előrébb a jövőben.
Hallotta a nagynénjétől, hogy a lakás egy hurok az időben, ahol egybefolynak a pillanatok, akár az akvarell színei. Ahogy azt is, hogy a szerelemben nem az idő számít – hanem az időzítés.
Clementine pedig attól tart, hogy hét évvel elkésett.
Kiadó: Magnólia Kiadó
336 oldal
ISBN: 9789635982608
Fordította: Heinisch Mónika
Megrendelés

Nyereményjáték

A regény meghatározó jellemzője az idősíkok keveredése, mely népszerű téma a filmek között is. Találjátok ki a képek alapján a film illetve sorozat címeket! A feladat a szokásos, a megoldást írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésére, hogy a megkapott értesítő levélre válaszoljanak, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.

Feladványom

a Rafflecopter giveaway

A turné állomásai

12.09 Kelly & Lupi olvas
12.11 Olvasónapló
12.13 Fanni’s Library
12.15 Zakkant olvas
12.17 Hagyjatok! Olvasok!
12.19 Utószó
12.21 Csak olvass!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *