Elizabeth Hoyt nevével és a Maiden Lane történelmi romantikus sorozatával rendszeresen találkozgatok az általam követett oldalakon és nem egy regényének értékelése miatt szerepelnek is a várólistámon a könyvei, de eddig még nem olvastam tőle semmit. Az ember amúgy is óvatos, ha sorozatokról van szó: érdemes-e az elején kezdeni? Ha a közepén szúrópróba szerűen fogok bele valamibe, az mennyire lesz érthető? Na én most A sötétség hercegében az eddig 11 regényt és pár novellát számláló sorozat közepét fogtam ki, a 6. részt. Mert bizony ennyi már magyarul is megjelent és azt kell mondanom, hogy kiváló választás volt ez kóstolónak. Annyira, hogy miután elolvastam elkezdtem nézegetni a sorozat többi részét és igazán érdekelni kezdett, hogy vajon kik fognak a továbbiakban főszerepet játszani, s bizony izgalmasnak tűnnek az előzmények és a folytatások is.
A regénysorozat egyik érdekessége, hogy a népszerű történelmi romantikus regényekhez képest nem a 19. század elején, a régensség ideje alatt játszódik, hanem még a 18. század közepén az 1740-es években. S központi alakja egy titokzatos igazságosztó, a szegénynegyedben portyázó St. Giles-i kísértet, akiből, még itt is lehet rá következtetni, több is van, de az éppen aktuális regény főszereplője, Maximus, Wakefield hercege talán aki a legjobban hasonlít Batman-hez. Ő ugyanis tanúja volt szülei halálának és a gyilkosukat keresi már hosszú ideje. Napközben komoly munkát végez, igazgatja birtokait, fontos szerepe van a politikában, éjszakánként azonban álarcot húz és portyázni indul, kutatja a gyilkost, közben pedig segít az embereken. S még a háza alatt egy barlangrendszer is van! Egyik kirándulása alkalmával megmenti Lady Penelope-t és társalkodónőjét Artemis Greaves-t, aki meglepetésére kész lett volna maga is harcba szállni, ha a kísértet nem siet a segítségükre.
Artemis lecsúszott nemesi családból származik, állandó társasága unokatestvérének, a háttérbe húzódik és számára a jövő sok jót nem tartogat, hiszen rajta van a bélyeg: a családjában nem egy őrült volt, például ikertestvérét is annak tartják,s éppen Bedlam-ben tartják lakat alatt. A lány azonban okos és figyelmes és hamar rájön, hogy az, aki éjszaka kísértetként bóklászik St. GIles-ban nem mást, mint Lady Penelope udvarlója, Wakefield hercege. S Artemis nem átallja a tudását zsarolásra használni, mert ezzel talán rá tudja rávenni Maximust, hogy segítsen a testvérén, akinek az ártatlanságáról és józan eszéről meg van győződve.
Szóval van itt azért sok minden a szerelmi szálon kívül is, ami nagyon jól épül fel. A két főszereplő, Artemis és Maximus igazán jól megrajzolt karakterek: a lány okos, kétségbeesett és nagyon is tisztában van azzal, milyen lehetőségei vannak. Maximus pedig annyira csak a bosszúnak és a szülei emlékének szentelte az életét, hogy kell neki valaki, aki kiszámíthatatlan és felrázza, s megmutatja, hogy nem szabad annyira monomániásnak lenni. Külön izgalmas volt azt olvasni, hogy két ember akiknek az adott időszak társadalmi elvárásai szerint nem szabadna érintkeznie egymással hogyan találja meg a lehetőséget a kapcsolatteremtésre és arra, hogy áthágják a konvenciókat. Artemis nem úrinő, szegényebb származása miatt a neveltetése eltér az előkelőkétől, de éppen innen ered, hogy a világ dolgaiban jóval járatosabb, az élet eléggé megtaposta, s mivel már sok vesztenivalója nincsen, mindent belead abba, hogy a fivérét védje. Egyszerűen a történet folyamán ledobja magáról a társaság által rákényszerített láncokat és azzá az istennővé válik, akinek Maximus gondolja, s a végén megmutatja, hogy mennyire bátor és erős szívű. Hősünkhöz hasonlóhoz már többször is találkoztunk: a sebzett, zárkózott, merev férfi, aki aztán annyira szerelmes lesz, hogy elveszíti önkontrollját, de mivel Artemis annyira belevaló nő, ezt nem is csodáljuk, elhisszük Hoytnak, hogy ennek így kellett történnie: Batman megtalálta az istennőjét 🙂
Kisebb bakik azért voltak a történetben és néhány történetszál valahogy elvékonyodott és eltűnt, pedig érdekelt volna. Viszont tetszett, hogy a sorozat korábbi szereplői nem erőszakosan jelentek meg és piszkáltak jelenlétükkel, hogy őket és a sztorijaikat nem ismerem. Sőt, mint mondtam akikkel találkoztam és akikben ott van egy-egy későbbi történet lehetősége inkább felkeltették a kíváncsiságomat.
Szóval ha valaki egy olyan történelmi romantikust keres, ami nem csak a szalonokban játszódik, hanem van benne kaland, gyilkosság, őrület és nyomozás is (bár ez elég halvány, de na, mindent nem lehet), annak tényleg kapudrog lehet Maiden Lane világába A sötétség hercege.
A General Press kiadó jóvoltából megjelent néhány hete Elizabeth Hoyt méltán kedvelt sorozatának, a Maiden Lane következő része a Sötétség hercege.
Maximus és Artemis múltja tele van szenvedéssel, megtanultak erősnek látszani a nagyvilág szeme előtt, de legbelül mind a ketten sérülékenyek. Vajon Maximus felül tud kerekedni büszkeségén és jó feleséget választani? – Kövessétek a turné állomásait és többet megtudhattok a főszereplőkről.
Fülszöveg:
Maximus Batten tizennégy évesen válik Wakefield hercegévé, miután szüleit egy rablás során kegyetlenül meggyilkolják. A férfi azóta járja St. Giles utcáit, és harcol a bűn ellen; reménykedve, hogy egyszer bosszút állhat. Egy sötét éjjel két hölgy segítségére siet, kimenekítve őket az erőszakoskodók karmai közül, amikor elkapja az egyik nő bátor, meg nem alkuvó pillantását. Mi lakozhat a szelíd vonások, az egyszerű, barna ruha mögött, ha a nő tekintete ennyire beszédesen erőt sugárzó?
Artemis Greaves úgy érzi, a sorsa gúzsba köti: társalkodónőként mosolyog, végszavaz, támogat és segít, de rendre csak a második, a harmadik vagy a leghátsó sorból. Mindig a társadalmi elvárásoknak megfelelően. Mindennek ellenére Artemis független nő, aki képes magához édesgetni egy herceg kutyáit; hölgyhöz nem illő módon, cipőit levetve hajnali sétát tenni a herceg birtokán… és megzsarolni a férfit. Egy herceget, a St. Giles-i kísértetet. Egy dologgal azonban nem számol, hogy a köztük fellobbanó szenvedély fenekestül felforgathatja mindkettejük életét…
Elizabeth Hoyt könyve két olyan ember szerelméről szól, akiknek gyerekkoruk óta óriási felelősség nyomja a vállát; óvatosak, valódi arcukat harcos természetük mögé rejtik. Képesek-e arra, hogy az álarcukat levetve megmutassák a másiknak valódi lényüket, kivívva ezzel a maguk és egymás boldogságát?
Eredeti cím: Duke of Midnight
Sorozat: Maiden Lane #6
Kiadó: General Press
Megjelenés ideje: 2016 (2013)
ISBN: 9789636439217
Terjedelem: 320 oldal
Fordította: Nagy Nikoletta
Extra:
A Maiden Lane sorozat kötetei:
- Bűnös szándék (Wicked Intentions)
- Csillapíthatalan vágy (Notorious Pleasures)
2.5 Clever Jhon (novella) - Botrányos vágyak (Scandalous Desires)
- Az álarcos csókja (Thief of Shadows)
- Az éjszaka ura (Lord of Darkness)
- A sötétség hercege (Duke of Midnight)
6.5 A Maiden Lane Christmas Special - Darling Beast
- Dearest Rogue
- Sweetest Scoundrel
- Duke of Sin
10.5 Once Upon a Moonlit Night (novella) - Duke of Pleasure
11.5 Once Upon a Christmas Eve (novella) - Duke of Desire (megjelenik: 2017)
Nyereményjáték:
Szeretitek Elizabeth Hoyt történeteit? Vajon mennyire ismeritek őket? Minden állomáson az írónő egyik magyarul megjelent könyvével kapcsolatban teszünk fel kérdést, némi keresgéléssel azok is rábukkanhatnak a válaszra, akik még nem olvastak mindent tőle. Kis segítséget adunk: keresgéljetek a fülszövegekben.
Játszatok velünk és tiétek lehet a könyv egyik példánya.
Az én kérdésem:
Az írónő egyik könyve a szépség és a szörnyetegre hasonlít, csak a szörnyeteg egy rossz modorú úriember. Melyik története ez?
Figyelem! Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.
A turné állomásai:
12.05 Insane Life
12.06 Kristina Blogja
12.07 Deszy könyvajánlója
12.09 Könyvvilág
12.10 Olvasónapló
12.11 Angelika blogja
12.12 Dreamworld