Az e-könyv olvasók megjelenésével ugye már párszor megkongatták a harangot a nyomtatott könyvek felett. Aztán mindenki rájött, hogy ez azért sose fog bekövetkezni. Mostanában azonban az a nagy kérdés, hogy a könyvtárak hogyan tudnák hasznosítani az új technikát. Mert az akarat megvan, még van ahol a keret is arra, hogy e-könyv olvasókkal szerelkezzenek fel, de az e-könyvek kölcsönzése, na az már kicsit komolyabb probléma. Mert ennek a lépésnek főleg a Kiadók állnak ellen, mert míg nem bánják, ha a könyvtárak 1-1 nyomtatott példányt tartanak a könyveikből és azt mindenki elolvashatja minimális díjért, addig ugyanezt e-könyvekkel nem szeretnék engedni, ezért aztán nevetséges árakat kérnek értük. Itthon ezt még tetézik azzal is, hogy mindenki azonnal feltételezi, aki könyvtárból e-könyvet kölcsönöz az úgyis valahogy el fogja lopni a tartalmat és majd továbbadja.
Ja és persze felmerül a kérdés is, hogy ha már csak e-könyveket olvasunk, akkor szükség lesz-e könyvtárakra? Vagy kimúlik ez az intézmény is a nyomtatott papírral.
Persze én se vagyok okos és tudom ezt megmondani, de találtam egy nagyon jó infografikát ami levezeti, hogy miképp él meg egymás mellett a hagyományos és az új technika. Úgyhogy a könyvtár örök.
A forrás: TeachingDegree.org
Jéé, én éppen azt vettem észre, hogy sokkal gyorsabban olvasok Kindle-n is és telefonon is, mint papíron.
Superjó ez az infografika! Egyébként az előttem szólóhoz csatlakozva, én is azt tapasztaltam, hogy Kindle-ön gyorsabban olvasok, mint papíron.